Kusursuz Gezegen İzle

Kusursuz Gezegen

Altı Kıta ve otuz bir ülkede çekilen bu belgeselde, gezegenimizin mükemmel dengesini ve büyük doğa güçlerini keşfediyor. A Perfect Planet - Kusursuz Gezegen 1.Sezon izle


Süre: 44 dakika
İzlenme: 5147 izlenme
Yıl - Ülke: 2021 İngiltere
Tür: Belgesel
Kusursuz Gezegen Dizisini Sevenlere Öneriler
Attenborough's Life in Colour izle
Yenilikçi bir kamera teknolojisinden yararlanan bu belgesel dizisi, doğayı yeni bir bakış açısından keşfe çıkarak hayvanların renkleri nasıl kullandığını inceliyor. Üç bölümlük belgesel dizisinde David Attenborough, Kosta Rika'daki yağmur ormanlarından karlı Kuzey İskoçya'ya kadar dünyanın farklı yerlerine yolculuk yapıyor. Ünlü anlatıcı renklerin hayvanlar tarafından hangi sıra dışı ve daha önce hiç görülmemiş amaçlarla kullanıldığını gözler önüne seriyor. Bu belgesel dizisi için özel olarak yaratılan devrim niteliğindeki bir kamera teknolojisinin kullanıldığı yapım, insan gözüyle görülemeyen renklerin hayvanlar arası etkileşimdeki önemini aktaracak. Bir kelebeğin kanatlarında yer alan neredeyse sihirli, mor ötesi sinyallerden Bengal kaplanının postundaki çizgilerin şaşırtıcı ve önemli amacına kadar renklerin gizli dünyası keşfedilmeyi bekliyor. 1.Renkleri Görmek Kuş ve kelebeklerin gösterisine, mandril renkleriyle eşlik ediyor. Kırmızı kurbağalar kavgaya tutuşurken gökkuşağını andıran mantis karidesi yumruklarını konuşturuyor. 2.Renklerde Saklanmak Saklananlar, gösteriş yapanlar, avlarını kandıranlar... Bu kılık değiştirme ustası canlılar, avcılardan gizlenmek veya akşam yemeğini garantilemek için renk değiştiriyor. 3.Renklerin Peşinde Çekim ekibi, farklı yaşam alanlarındaki gizli dünyaları yenilikçi bir kamera teknolojisi sayesinde nasıl görüntülediklerini anlatıyor.
Belgesel
2021
8.7

Attenborough's Life in Colour

Yabancı Dizi
Yorumlar 8
Sadece kayıtlı üyeler yorum yapabilir. Bir kaç saniye içerisinde kayıt olabilirsiniz.
Mandamilson
6 ay önce

Gerçekten güzel gayet hoşuma giderek izledim

0 Cevapla
Zafer
6 ay önce

tebrik ederim bu kadar güzel bir yapımı ilk verdiniz hem de türkçe

0 Cevapla
Schrutee
6 ay önce

Belgesel çok iyi özellikle kamera arkası görüntülerini de göstermesi çok iyi olmuş hep merak ederdim çok güzellll

0 Cevapla
ilo
6 ay önce

server'dan indirme seçeneği sunmanız çok başarılı, helal! teşekkürler

0 Cevapla
hüseyin
6 ay önce

dünyayı tanımak istiyorsanız mutlaka izleyin harika bir belgesel

0 Cevapla
fidel fidel
7 ay önce

kusurlu.hemde çook.insan ırkı var.nedeni.uzatmaya gerek yok.uzayıN.

1 Cevapla
ugur
6 ay önce

Kusurlu olan sensin, Dünyanın kendisi değil.

0 Cevapla
erdemm5678
4 ay önce

yapma ya :) aslanın ceylanı parcalamasıda mı kusursuz ? güçlünün güçsüzü ezdıgı bır dunya düzenıne nasıl kusursuz dersınız ya siz ? pisikolojik manyaklarsnız amk baska brsey degıl.sorsak 2 kere 2 kaç onu bılmezsınız ama her konuda alim kesılırsınız ............ne bu dünya nede ıcındekı senın gıbı amip zekalılar kusursuz degıl tam aksıne aşırı kusurlusunuz ve bıran önce neslınız tükenmeli amk :P

0 Cevapla
erdemm5678
4 ay önce

kime anlatacaksın bunu ? zaten asıl kusur bu söylenileni anlamayan amiplerde onun ıcın boşverrrrrrrrr..bunların allahları var ve oda kusursuz :)

0 Cevapla
Alper
6 ay önce

Gezegenin genel yapısından bahsediliyor, çoğunluğun iyi olduğu insanlığa küçük bir kesim yüzünden saygısızlık yapamazsın. Yarım satır yazı yazarak bir sürü yazım yanlışı yapmışsın, ''Dünya'yı değiştirmek isteyen ilk önce kendini değiştirmekten başlamalı'' söylemini kendine ilke edinmeni öneririm.

0 Cevapla
bugra
7 ay önce

Diğer 3 bölümü de bekliyoruz. Emeğinize sağlık.

0 Cevapla
mert yardım
7 ay önce

diğer 3 bölümde yüklenir mi kaan

0 Cevapla
kaan Yönetici
7 ay önce

dublajları çıkınca atılır

0 Cevapla
bilal
7 ay önce

Kral cosmos ne zaman yüklersin

0 Cevapla
kaan Yönetici
7 ay önce

Telifli Maalesef

0 Cevapla
Background
Kapat ×