İmparatorlukların Yükselişi: Osmanlı İzle

İmparatorlukların Yükselişi: Osmanlı

6 Bölümden oluşan ve Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alacak belgesel dizisi Rise of Empires : Ottoman, önümüzdeki ay izleyici ile buluşacak. Duyurulduğu ilk dönemde Ottoman Rising olarak anılan proje için hazırlıklarını sürdüren Netflix, merakla beklenen dizinin 24 Ocak’ta ekranlara geleceğini açıkladı. Rise of Empires: Ottoman, tarihe damgasını vuran padişahlardan Fatih Sultan Mehmet’in yükselişini ve İstanbul’un fethini konu alırken dönemin Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan ele alıyor. Fatih Sultan Mehmet’in hikâyesini ekranlara taşımak için belgesel ve kurmaca türlerini harmanlayacak olan dizinin başrollerinde Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez gibi isimler yer alıyor. Osmanlı Yükseliyor 1.Sezon izle , Ottoman Rising 1.Sezon izle , Rise of Empires Ottoman 1.Sezon izle


Yorumlar 113
Sadece kayıtlı üyeler yorum yapabilir. Bir kaç saniye içerisinde kayıt olabilirsiniz.
Ruhican
2 ay önce

Admin 5. bölüm indirme linki problemli düzeltirmisin

0 Cevapla
omer
1 yıl önce

Vatansız şerefsizler.. gercek tarihi yazin

0 Cevapla
özcan Korkmaz
1 yıl önce

netfiliks zihniyetinin ne olduğu nu az çok tahmin ederiz...osmanlı düşmanlığını..keni adıma hiç umrumda değil.çünkü benim düşmanım..benim üzüldüğüm bizim içimizden birilerini kullanarak bizim tarihimizin resmen içine kusmuşlar .bu dizide oynayan sözde türk sanatçılar seneryo önlerine gelince hiç merak edipte kendi tarihlerinle karşılaştırma zahmetinde bulunmazlarmı.. bunların dini imanı vatanı para olmuş..yazıkar olsun bu dizide oynıyan mankutlara

0 Cevapla
Nht
1 yıl önce

Izlemedim, izlemeyecegim bir yapit daha..

0 Cevapla
Mehmet Ali Demirkol
1 yıl önce

IMDb nasıl 8.5 ya dalga geçiyor adamlar ben böyle tarihi kötü yansıtan film görmedim

0 Cevapla
Zeyrek
1 yıl önce

Ecnebilerden tarihimizi övmelerini beklemek biraz aptalca olur. Bizimde bu belgesele misillime olarak onların tüm pisliklerini anlatan bir belgesel yapalım 100 yıl öncesine kadar nasıl pislik içinde yüzdüklerini, siyahilere yaptıkları zulümleri, onlar cadı avındayken bizim ilmin sınırlarını zorladığımız zamanları anlatmalıyız. Benim anlamadığım bu diziyi salyası akar gibi çok güzelmiş diye yorum yapanlar acaba siz hangi millettensiniz! https://www.youtube.com/watch?v=obmc7CW8l6s

0 Cevapla
Burak ERBAŞARAN
1 yıl önce

siteden indirdiğim hiçbir filmin sesi yok neden acaba idmden indirdim

0 Cevapla
AdminnKaan
1 yıl önce

hocam sorun olmaması gerek biz testleri yapıyoruz

0 Cevapla
Salih Albayrak
1 yıl önce

Görsel olarak oldukça iyi çekildiğini düşündüğüm bir film. Savaş sahneleri oldukça iyi. Ancak tarihi gerçeklerle olan örtüşmesi şüphe götürür. Senaryo yazılırken hangi kaynaklardan yararlanılmış bilemiyorum. Sanki Fatih Sultan Mehmet'i değil de Bizans savunmasında yer alan tarihi gerçekliği konusunda çok ciddi şüphelerin olan İtalyan bir paralı askerin kahramanlıklarını anlatmak için kurgulanmış gibi anlatılmış bir film. Ayrıca olayların açıklandığı ve yapıta belgesel niteliği kazandıran açıklamalarda görüşleri alınan kişilerin konular üzerinde uzmanlıkları da tartışılır ( bir jeolog'un bir tarihi şahsiyeti ve olayları anlatması gibi).

0 Cevapla
emre
1 yıl önce

Kaan indiremiyorum jawa da yok

0 Cevapla
AdminnKaan
1 yıl önce

sarı playerdan indirebilirsin

0 Cevapla
ömer yıldız
1 yıl önce

tarihimizi bir arkeolog tan öğrenip belgesel çekiyorlar nasıl olucağı umurlarında bile değil günümüzün aklın belinde olan ergenleri çok iyi belgesel zevki suna bilirler. diyeceklerim bukadar...

0 Cevapla
Zeyrek
1 yıl önce

https://www.youtube.com/watch?v=SIL5xiY0SlE

0 Cevapla
Tek Izci
1 yıl önce

film tabiki batılı gözüyle yapılmış, tarih bi başka açıdan okumak daha doğrusu izlemekte bi zenginliktir. Bu bana Fatih Sulatan Mehmet ile Çandarlı arasındaki çekişmeyi daha iyi anlamamı sağladı, ve genovalı nında kuşatmanın uzamasına sebep olduğunu iyice anlamış olduk.

0 Cevapla
Muhammed
1 yıl önce

KONU VE İŞLENİŞ ÇOK İYİ ANCAK İSLAM 0

0 Cevapla
Muhammed
1 yıl önce

ŞÖYLE DİZİLERİ FİLMLERİ ARTTIR REİS SİTENDE AHA ALLAH ŞAHİT CANIM HER FİLM YA DA DİZİ ÇEKTİĞİNDE SADECE SENİN SİTEYE BAKIYORUM VE ŞU ANA KADAR HİÇ PİŞMAN OLMADIM SEN AYNEN DEVAM BU ARADA DİZİ EFSANE ANCAK BİDE İSLAM HAKKIYLA İŞLENSE OLUCAKLTI BU RESMEN ATALARIMIZA VE KADINLARINA İFTİRA ATMAK EN ÇOKTA HAMAMDAKİ HAREM SAHNESİ OLMAMIŞ İSLAM 0

0 Cevapla
kenan
1 yıl önce

tarihçi danışman diye koydukları celal şengör jeolog,diğer elemanında uzmanlık alanı tarih değil..prof.dr.ahmet şimşirgil ve taha ulukaya danışman olsaydı çok farklı bir fetih hikayesi izliyor olurduk..gerçek kahramanları ve o yaşanan manevi hazzı iliklerimize kadar hissederdik.

0 Cevapla
AloneWolfSui
1 yıl önce

Ben beğenmedim. Celal şengörün danışmanı olduğu diziden bişey beklemek hata oldu zaten. Bir tarih meraklısı olarak söylüyorum herşey çarpıtılmış.

0 Cevapla
mehmet
1 yıl önce

Bir tarihçi olarak şunları söyleyebilirim.. 1.istanbul surlarla çevrili olduğu için uzun bir kuşatmadan sonra alınabilmiştir. Yoksa Bizans güçleri Osmanlı ordusunun karşısına çıkmaya cesaret edememiştir. 2.Dönemin yabancı kaynaklarını da okudum. Kuşatma sırasında istanbulda olmadığı halde fethin acısını unutmak için bir sürü efsane uyduran hristiyan kaynaklar vardır.. 3.Kuşatma sirasinda surlara gitmeyip merkezde bulunan halka moral vermek için uydurulan bir sürü mit burda gerçek gibi aktarılmis. Geovanni ve adamları Osmanlı yeniçerileri ve akıncılarinın karşisina çikmaya cesaret edebilse surlara sıginmazdi. Zaten aldiği ilk yarada surlardan kaçmış Osmanlı ordusu ilk boşluktan girerek birkaç saatte şehri fethetmistir. 4. Osmanlının aşmaya çalıştığı tek şey suralardı. 300 spartalı da olduğu gibi burda da 2000 italyalı gibi bir sahte efsane uydurulmuştur. Tekrar söylüyorum sur içinde 100.000 civarı Rum askeri vardır ama Osmanlı iceri girdiği gibi saatler içinde sehri almıstır. Yani o dönemde Yenicerileri ve deliler, akıncılar gibi askerleri yenebilecek Avrupa ordusu yoktur. Onun için Osmanli ile meydan savası yani gögüs gögüse savasacak ordu pek çikmamıstir. Ornegin Niğboluda, Mohaçta buna cesaret edenler kısa surede imha edilmistir. Özet. Dizideki Geovanni ve askerleri tam bir şişirmedir. Dizi ilber ortaylı,Erhan Afyoncu gibi gercek bir Fatih uzmanını kaynak alsa bu saçma sahneler olmayabilirdi.

0 Cevapla
Emree Ayşe Çoban
1 yıl önce

Onlarda gemileri karadan falan yürüttüler işte dizisi olmuş bukadar basitlestirilirdi anca

0 Cevapla
faruk kaya
1 yıl önce

Yıldırım düşme olayı nedir? Bilen varmı.? Son sahnede..

0 Cevapla
Abidin Revan
1 yıl önce

çağ açıp, çağ kapatanlardan çok konstantineyi cesurca savunan kahramanlarını ön plana çıkartmışlar... nerdeyse yenilmez bir savaşçı olan custinyaninin filmi olmuş, peki ya Ulubatlı Hasan ???

0 Cevapla
Shinzo
1 yıl önce

tarafsız yaklaşması güzel. öyle kolay bir fetih olmadığı belliymiş. Vatanı ve şerefi için çarpışan her yiğide helal olsun..

0 Cevapla
nuri
1 yıl önce

gina geldi artik osmanli dizilerinden. bir tek muhtesem yuzyilda biraz osmanlinin ic yuzunden bahsediyorlardi.. gerisi cop.

0 Cevapla
Recoba
1 yıl önce

Filmin başındaki konuşma muhabbeti bayıyor. Kaliteli bir film izlerken kaybolan ben bu diziyi izlerken çoğu kez kapatıp daha sonra devamını izledim. Fatih karakterini canlandıran arkadaş bence olmamış. Diziye puanım 5.9/10. Yarı belgesel yarı duygusal yarı aksiyon yarı şiddet derken diziyi yarım yamalak hale getirmişler bence.

0 Cevapla
Baturay Mavi
1 yıl önce

Dizi FIlm neredeyse Giovanni Giustiniani Longo ( Birkan Sokullu ) üzerine yazilmis bir ask - aksiyon - savas dizisi olmus... Gelde Türkiye`ye o kadar yatirimlar yapan NetFlix`e güven... Bunlar sadece bizim paraciklarimizi alabilmek icin yatirim yapiyorlar yoksa Tarihimize- Sanimiza saygi duyduklarindan filan degil... Giovanni neredeyse tek basina Osmanli ordusunu durduracakti izlenimi verilmezmi bide, gelde katila katila gülme bu senoristciklere.... YAZIKLAR OLSUN IZIN VERENEDE BU DIZIDE OYNAYANADA !!!

0 Cevapla
Zeyrek
1 yıl önce

Bu dizinin gerçek tarihimizle zerre alakası yok. Doğrular için Talha Uğurluel'in videosunu izleyin. https://www.youtube.com/watch?v=Zjwi6QbvP4M

0 Cevapla
Cenk Aydın
1 yıl önce

Bu arada dizide bir kere bile Fatih'in HZ Muhammed (SAV) dediği sahne yok..Hepsinde peygamber diyor...O çok ilginç

0 Cevapla
Cenk Aydın
1 yıl önce

Bizim Fatih Jon Fuckin Snow olmuş :) Çok güzel bir dizi...Devamında osman'lı üzerinde yoğunlaşılacaktır eminim...Yalnız akşemseddin'e yer verilmemesi ve meşhur Fatih'in istanbul'a giriş portresinin canlandırılmaması ilginç olmuş..

0 Cevapla
ANGARALI
1 yıl önce

onu bunu gecin arkadaşlar aldık mı aldık öyle yada böyle aldık zorlarına gidiyor işte anlayın fatih sultan mehmet kibirli değildir bunu herkes bilir ee yapım yabancı olunca normal böyle cekmeleri ama tarih biliyor ve şunu hiç bir zaman unutmayın 1453 den bu yana dört bir yanımız düşmanlarla dolu cünkü inanılmaz zorlarına gitmiş ve 1453 den bu yana bizlerle uğraşıyorlar ama başaramıyorlar bizdeki bu inanc varken daha çok yazar cizerler.

0 Cevapla
adem
1 yıl önce

GÜZEL BİR DİZİ OLMUŞ AMA BİZİM DANIŞMANLAR OBJEKTİF OLACAĞIZ DİYE REZİL BİR BELGESEL YAPMIŞLAR. BİZANS MİTHLERİNE YER VERİLİP BİZİMKİLERİN ADININ BİLE GEÇMEMESİ İSE SAYGISIZLIK. BİZANS İMPARATORUNUN CESARET SERGİLEYİP SAVAŞIN EN YOĞUN YERİNE DALMASI AMA KAYBOLMASI İÇİN TAM BİR KOMEDİ YA ÖLÜRSÜN YA ZAFER KAZANIR YAŞARSIN YADA ESİR OLURSUN.DİĞER SEÇENEK SADECE KAÇMIŞ OLMAKTIR.

0 Cevapla
Batuhan Çevik
1 yıl önce

UTANMASALAR OSMANLI CONSTANTİNA YI ALDI DEĞİLDE BİZANSLILAR İSTEDİĞİ İÇİN ORAYI VERDİ YOKSA VERMEZDİ DİYECEKLER :D:D:D HA BİRDE TEK BİR ÖLÜ VERMEDEN KAZANDIKLARI ZAFER FALAN VARMIŞ YA SÜPERDİ TAM KOMEDİ YANİ NE DİYİM BİLEMEDİM BU YAPIMCIYA ÇOK İLGİNÇ OBJEKTİF OL DENMİŞ SIÇMIŞ BATIRMIŞ TÜY DİKMİŞ BİRDE

0 Cevapla
Background
Kapat ×