Da Vinci's Demons İzle

Da Vinci's Demons

Daha önce Blade ve FlashForward serilerinin yapımcılığını ve yazarlığını yapan David S. Goyer tarafından yaratılan dizinin başrollerinde; Tom Riley, Laura Haddock ve Lara Pulver yer alıyorlar. Da Vinci'nin çalkantılı hayatının, gençlik dönemine odaklanacak olan dizi, şimdiye kadar anlatılmamış öyküleri ekrana getirmeye hazırlanıyor. Rönesans İtalya'sında geçen hikaye, Leonarda Da Vinci'nin yaratıcı bir sanatçı, hayalperest bir aşık ve idealist bir adam olarak tanımlanan kişilğine bir başka bakış.Da Vinci'nin hayatına şimdiye kadar bakılmayan bir pencereden bakacak olan dizi; Leonardo Da Vinci'nin gençlik dönemine odaklanarak, aşklarını, hayallerini, idealistliğini ve sanatçı kimliğini ön plana çıkaracak. Rönesans İtalya'sında geçen Da Vinci's Demons, 2013'ün baharında yayınlanmaya başlayacak.


Da Vinci's Demons Dizisinin Tüm Bölümleri

Da Vinci's Demons Dizisini Sevenlere Öneriler
Medici Masters of Florence izle
Medici ailesi 14. ve 17. yüzyıllar arasında Floransa'da (İtalya) yaşamış güçlü ve etkin bir ailedir. Aile üç papa (X. Leo, VII. Clement, XI. Leo), çok sayıda Floransa hükümdarı ve daha sonra Fransa kraliyet mensupları yetiştirmiş, ayrıca İtalyan Rönesansı'nı etkilemiştir. Medici isminin kökeni kesin olarak bilinmese de tıp kökenli olduğu düşünülmektedir (medico). Aile mütevazı bir başlangıçtan sonra ilk defa bankacılık ile güç kazandı. Medici Bankası Avrupa'nın en başarılı ve saygın bankalarından biri olmuştur. Buradan yola çıkarak Mediciler önce Floransa'da, sonra da İtalya ve Avrupa'da politik güce kavuştular. Giovanni di Bicci de' Medici Bankacılık işine giren ilk Medici idi ve Floransa devlet yönetiminde etkinleşti. Daha sonra oğlu Cosimo de' Medici 1434 yılında gran maestro olarak Floransa şehir devletinin gayri resmi başı oldu. Alessandro de' Medici 1537'de ilk Floransa dükü unvanını aldı. Sanatçılara destek vererek tiyatro alanına katkı sağlamışlardır. 1485'te İtalya kentlerinde özellikle burjuva sınıfı oluşmaya başlıyordu. Tiyatro alanındaki gelişmeler, oyunların popülerliği İtalyancaya çevrilmeye henüz başlanmış olmasıyla daha geniş bir kitleye ulaşmıştır. Böylelikle 16. yüzyılda Latincenin yerini yerel dil alıyor. Medici ailesi, 15. ve 16. yüzyılda iktidar mücadelesi, servetleri ve itibar yönünden Floransa’yı oldukça etkilemiştir. Usta taktikleri ve entrikalarıyla önemsiz zengin bir aile konumundan İtalya’da zengin ve güçlü bir aile konumuna gelmiştir.
Biyografi Dram Tarih Gizem Romantik Gerilim
2016
7.9

Medici Masters of Florence

Yabancı Dizi
Yorumlar 8
Sadece kayıtlı üyeler yorum yapabilir. Bir kaç saniye içerisinde kayıt olabilirsiniz.
Qüdrət Kazımzadə
1 yıl önce

Merhaba, admin, 1,3,5 bölümler indirilemiyor, bir zahmet düzeltirmisin?!

0 Cevapla
Cenk
1 yıl önce

Düzeltiyorum hocam.

0 Cevapla
Osman Turan
1 yıl önce

Cehennem playere noldu hocam indiremiyorum

0 Cevapla
cihan özdemir
2 yıl önce

bölümler asçılmıyor yaaaa..:(

0 Cevapla
Osmanlı torunu
4 yıl önce

Bu film gerçegi yansıtmıyor osmanlıyı yani benim atamı barbar zorba olarak gösteriyor ki omanlı 623 yıl dünyaya adaletle davranmıs bi imparatorluk böyle yüce bir imparatorluga böyle yalancı ların dil uzatması zoruma godiyo

0 Cevapla
Ahmet Yusuf Yılmaz
4 yıl önce
Bu yorum spoiler içeriyor! Yorumu görmek için tıklayın.

"bizim dinimizde kimse zorla Müslüman yapılmaz" - Dizide Osmanlıyı saçma sapan anlatmışlar ama adamlar Papa'yıda erkekçi olarak anlatmış.Bu kısımlara takılmazsak dizi güzel bence.

0 Cevapla
metyus36
5 yıl önce

ustad bende baslicam ama ucan bolumlerde cildirirm nasil olacak hepsi saglammi acaba bolumlerin

0 Cevapla
osmanlı
5 yıl önce

3. sezon rezil ötesi. haçlıların türklere yaptığını türkler onlara yapmış gibi inanılmaz bir nefretle işlemişler. italyaya gidenler bilir biz türkleri sevmezler ama bu kadar pislikte olmaz aşırı dandik bir dizi. davincinin beynini sihirbaz okuyor da sonra türklere sunuyor bizim dinimizde kimse zorla Müslüman yapılmaz

0 Cevapla
Kadir
5 yıl önce

guzel bir dizi tavsiye ederim

0 Cevapla
Background
Kapat ×