Blue Planet II İzle

Blue Planet II
Blue Planet II Dizisini Sevenlere Öneriler
Attenborough's Life in Colour izle
Yenilikçi bir kamera teknolojisinden yararlanan bu belgesel dizisi, doğayı yeni bir bakış açısından keşfe çıkarak hayvanların renkleri nasıl kullandığını inceliyor. Üç bölümlük belgesel dizisinde David Attenborough, Kosta Rika'daki yağmur ormanlarından karlı Kuzey İskoçya'ya kadar dünyanın farklı yerlerine yolculuk yapıyor. Ünlü anlatıcı renklerin hayvanlar tarafından hangi sıra dışı ve daha önce hiç görülmemiş amaçlarla kullanıldığını gözler önüne seriyor. Bu belgesel dizisi için özel olarak yaratılan devrim niteliğindeki bir kamera teknolojisinin kullanıldığı yapım, insan gözüyle görülemeyen renklerin hayvanlar arası etkileşimdeki önemini aktaracak. Bir kelebeğin kanatlarında yer alan neredeyse sihirli, mor ötesi sinyallerden Bengal kaplanının postundaki çizgilerin şaşırtıcı ve önemli amacına kadar renklerin gizli dünyası keşfedilmeyi bekliyor. 1.Renkleri Görmek Kuş ve kelebeklerin gösterisine, mandril renkleriyle eşlik ediyor. Kırmızı kurbağalar kavgaya tutuşurken gökkuşağını andıran mantis karidesi yumruklarını konuşturuyor. 2.Renklerde Saklanmak Saklananlar, gösteriş yapanlar, avlarını kandıranlar... Bu kılık değiştirme ustası canlılar, avcılardan gizlenmek veya akşam yemeğini garantilemek için renk değiştiriyor. 3.Renklerin Peşinde Çekim ekibi, farklı yaşam alanlarındaki gizli dünyaları yenilikçi bir kamera teknolojisi sayesinde nasıl görüntülediklerini anlatıyor.
Belgesel
2021
8.7

Attenborough's Life in Colour

Yabancı Dizi
Yorumlar 9
Sadece kayıtlı üyeler yorum yapabilir. Bir kaç saniye içerisinde kayıt olabilirsiniz.
Erol
1 yıl önce

Aksiyon film kurdu biri olarak puanı yüksek diye bir göz atmak istedim.. Gördüm ki en çılgın aksiyon dizileri bile eline su dökemez.. Muhteşem.. Keyifle izlenir.. Çok heyecan verici ve gerçekten olağanüstü görüntüler.. Eline sağlık Kaan..

0 Cevapla
Abbas Zng
2 yıl önce

P2p eklermisin. 1080p yüklermisin kardes

0 Cevapla
Abbas Zng
2 yıl önce

Dublaj olsaydı keşke

0 Cevapla
Abbas Zng
2 yıl önce

Hocam bi el atarmısin çalışmıyor.p2p ve 1080p eklermisin.

0 Cevapla
Ozy Oz
3 yıl önce

Herkesin izlemesi gereken muhteşem bir belgesel...Eksik puan verenlerin not kırma sebebini bilmek isterdim...Dünya için farkındalık için her insanın izlemesi gereken bir yapım 4yıllık çekim süresi ve inanılmaz azim ve fedakarlık bilim adına...Siz izleyin özellikle de yeni neslin izlemesini de sağlayın varsa çocuklarınıza da izlettirin...Bir beglesel bu kadar mı insanı heyecanlandırır....

0 Cevapla
ismail
3 yıl önce

Abi çok güzel bir belgesel neden final yazıyor ben çok üzüldüm ? :/

0 Cevapla
avcı
3 yıl önce

helal olsun... çalışmalarınızda başarılar

0 Cevapla
M.İbo
3 yıl önce

Dün akşam İzledim BBC Earth' de yok böyle birşey. Game of Thrones izlerken bu kadar heyecan yapmıyorum yeminle.

0 Cevapla
ismail
3 yıl önce

Bu şahesere 5 yıldız vermeyen arkadaşların not kırma nedenlerini ciddi anlamda merak ettim! Boyunlarında fular takılı eleştirmenler sitede cirit mi atıyor acaba???

0 Cevapla
Background
Kapat ×